Da kinesisk politi slo til mot Beijing Zion Church høsten 2025, ble en rekke pastorer og medarbeidere arrestert. Nesten ett år senere sitter åtte av dem fortsatt fengslet.
Da kinesisk politi slo til mot Beijing Zion Church høsten 2025, ble en rekke pastorer og medarbeidere arrestert. Nesten ett år senere sitter åtte av dem fortsatt fengslet.
Pastor Nikolaj Romanjuk sitter i russisk arbeidskoloni etter at han i en preken sa at krigen i Ukraina ikke var en krig kirken kunne støtte. Bruk din stemme og protester på Nikolaj sine vegne!
Hakop Gochumyan sitter fengslet i det beryktede Evin-fengselet i Iran – dømt til ti år for sin kristne tro. Nå trenger han at du bruker din stemme for rettferdighet og trosfrihet. Bli med og appeller for Hakop!
Asif har vært urettmessig fengslet i over 10 år. Blasfemiloven gjør at mennesker blir dømt til døden uten bevis, og må sitte årevis i fengsel for å vente på at saken kan ankes til Høyesterett. Bli med og protester mot uretten!
Bli SMS-appellvenn:
send APPELL START til 1901
Hver appell koster 20 kroner. Når du svarer, lager vi et appellbrev som sendes det aktuelle lands myndigheter.
For å bli appellvenn med epost, fyll ut skjemaet nedenfor.
Les vår personvernerklæring
Som appellvenn kan du gjøre en forskjell for dem som lider for sin tro.
Brudd på trosfriheten og andre menneskerettigheter skjer oftest der ingen følger med. Enkle brev fra hele verden viser at noen vet. Brev utfordrer myndigheter. Brev kan få trosfrihetsfanger løslatt – og oppmuntrer den som lider.
Bli en av Stefanusalliansens flere tusen appellvenner. Våre appeller foregår i samarbeid med internasjonale partnere.
Sendingene du mottar inneholder:
Avmelding fra appelltjenesten:
SMS: Send APPELL STOPP til 1901
E-post: Send til post@stefanus.no med navn og adresse, skriv "Avmelding appelltjenesten" i emnefeltet
Les vår personvernerklæring